info@gokhangunes.net

TEKLİF AL
Gökhan GÜNEŞ
Hakkımızda
Buradasınız: Anasayfa / Hakkımızda
Hakkımızda

     1987 yılında Elazığ'ın Palu ilçesinde dünyaya geldim.

     2005 yılında Selçuk Üniversitesi Karaman İİBF İşletme Bölümünü kazanmama hediye olarak babam bana ilk bilgisayarımı aldı. Dolayısıyla bilgisayarla ilk tanışmam bu tarihe tekabül etmektedir. Öncesinde sadece internet cafelerde oyun amaçlı kullandığım bilgisayar artık benim için internet cafede oynadığım oyunların evde oynayacağım bir araca dönüşmüştü. Uzun zamanlar online oyunlar oynadım. Oyunların açıklarını bulmak (kibarca lamerlik) için çeşitli yöntemler denemeye başladım, saatlerce bilgisayar başında oturmama gerek kalmadan yapılması gereken hamleleri anlık yapan yazılımlar keşfettim... Öğrendim ki insan yapımı herşeyin bir açığı mutlaka vardı ama o açığı bilmek için öncelikle nasıl yapıldığını bilmek gerekiyordu. Öğrenmek için ilk adımım bu oldu... Yazılım öğrenmeye çalıştım ama sadece çalışmaktan ibaret kaldı İşletme öğrencisiyken yazılım öğrenmeye çalışmak sadece boşa bir çabaydı. Neyse ki uzun uğraşlar neticesinde html öğrendim ve üniversite de okuyan ve web sitesi ödevi olan arkadaşlarıma ücreti karşılığında basit web siteleri yapıp satmaya başladım. Bu şekilde harçlığımı çıkarıyordum. 

     Html artık yetmemeya başladı, php ye giriş yapmak zorunda kaldım, ev arkadaşım asp diliyle web sitesi yapıyor ama hiç çekici gelmiyordu bana o tarihlerde çok popüler olan forum siteleri ve portal uygulamaları vardı onların üzerinde modifikasyonlar yapabilmek için php bilmek gerekiyordu zira bunun için de ciddi talepler ve güzel fiyatlar ödeniyordu. Php öğrendikçe kazancım artmaya başladı... Öğrendim ve kodlamaya başladım. Bir süre sonra Php de yetmemeye başlayınca çeşitli yazılım dillerine giriş yapmaya başladım bunlardan bazıları; JavaScript, BootStrap... Öğrendikçe iş almaya başladım, piyasadan gelen taleplere göre yönümü sürekli değiştiriyordum. Her dilden parça parça öğrenmeye başlamıştım. Baktım başa çıkamıyorum tek alanda uzmanlaşmaya karar verdim, eksik kaldığım noktada dışarıdan destek almak hem işlerimi kolaylaştırıyor hem de beni daha profesyonel hale getiriyordu.

     SEO'ya merak sardım, nedir nasıl yapılır sorularına yanıt ararken baktım ki sektörün içerisindeyim. Başta her SEO uzmanının yaptığı hatayı yaptım ve kötüye kullanım yaparak siteleri her ne pahasına olursa olsun ilk sıraya yükseltmek için google amcamızı kandırmaya başladım. Sorna sitelerim ceza yemeye başlayınca kazandığımdan daha çok geri ödeme yapmak zorunda kaldım. Legal yoldan uzun ve maşakkatli bir süreç olan SEO, yüksek fiyatlara mal olunca müşteri kaçıyordu, iyi ki de kaçmışlar en azından elimde kaliteli müşteri kalmıştı. İşine değer veren müşteriyle çalışmak sizi de mutlu ediyor. Bunu zamanla öğreniyorsunuz...

     Tüm bu işlerin tek başına yapılmasının çok büyük zorluk olduğunu geç olmadan öğrendikten sonra şimdi ekip arkadaşlarım ile birlikte Web Tasarım, SEO danışmanlığı, Kurumsal Kimlik Tasarımı, Promosyon sektörlerinde kurumsal firmaların reklam noktasında çözüm ortağı olmaya başladık.


0

0

0

0
UZMANLIKLARIMIZ
Uzmanlık Alanlarımız
SEO Danışmanlığı %95
Dijital Pazarlama %85
Web Designer %98
E-Ticaret %92
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın